skip to Main Content

Iets meer dan 6 procent wisselt van zorgverzekeraar

In 2025 kwam het definitieve percentage uit op 7,0 procent en was daarmee het op twee na hoogste overstappercentage sinds 2006. Dit jaar is het aantal overstappers wat lager dan voorgaande jaren. Mogelijke oorzaak is omdat de zorgpremies ten opzichte van vorig jaar niet of nauwelijks stijgen. 

Het definitieve overstapcijfer publiceert Vektis begin februari. Dan zijn alle overstappers bekend. Verzekerden konden tot en met 31 december 2025 hun zorgverzekering opzeggen en hebben tot 1 februari 2026 de tijd om een nieuwe zorgverzekering af te sluiten. 

Het overstappercentage gaat alleen over het aantal verzekerden dat is gewisseld tussen zorgverzekeraars. Verzekerden die gewisseld zijn naar een ander label van dezelfde zorgverzekeraar, of zijn overgestapt van een collectief naar een andere verzekering van dezelfde zorgverzekeraar, tellen niet mee als overstapper. 

De Geldwinkel Kennemerland

De Geldwinkel Kennemerland is sinds 1998 een begrip in Haarlem en omstreken en de Haarlemmermeer. Wij zijn een persoonlijk advieskantoor voor uw hypotheek en verzekeringen. Als klant zult u onze professionele, maar ongedwongen en persoonlijke sfeer binnen ons kantoor als de juiste keuze ervaren.

Contact gegevens

Tel: +31 (0) 23 5411154
E-mail: info@geldwinkel.nl
Adres: Kleverparkweg 5
2023CA Haarlem

Copyright © Let's build IT 2019

Back To Top
×Close search
Search