skip to Main Content

Optoppen woningen niet echt populair

Boven op de huidige woningvoorraad kunnen tot 2030 zo'n 100.000 extra woningen worden gebouwd. Bij twee derde van die mogelijke optopwoningen gaat het om huurappartementen van woningcorporaties.

Maar bij die appartementen wordt maar 7,2 procent van dat potentiële aantal optopwoningen gehaald. Dat blijkt uit onderzoek van ABN AMRO. Optoppen gebeurt dus maar mondjesmaat, terwijl er belangrijke voordelen zijn. Zo kan optoppen sneller dan normale bouw, heeft het minder milieu-impact en biedt het kansen voor verduurzaming. Bij de 33.000 potentiële optopwoningen bij koopappartementen en vrije huur is het toevoegen van een extra woonlaag lastig. Dat komt vooral doordat minstens 80 procent van de appartementseigenaren (in vve's) of huurders moet instemmen met zulke grote veranderingen. 

De Geldwinkel Kennemerland

De Geldwinkel Kennemerland is sinds 1998 een begrip in Haarlem en omstreken en de Haarlemmermeer. Wij zijn een persoonlijk advieskantoor voor uw hypotheek en verzekeringen. Als klant zult u onze professionele, maar ongedwongen en persoonlijke sfeer binnen ons kantoor als de juiste keuze ervaren.

Contact gegevens

Tel: +31 (0) 23 5411154
E-mail: info@geldwinkel.nl
Adres: Kleverparkweg 5
2023CA Haarlem

Copyright © Let's build IT 2019

Back To Top
×Close search
Search